FAQ - Często zadawane pytania dotyczące ThermaCare®

Tutaj znajdziesz listę najczęściej zadawanych pytań dotyczących produktów ThermaCare®,
m.in. ich działania oraz sposobu użytkowania.

Kiedy mogę używać ThermaCare® Kompresy rozgrzewające?

Możesz użyć ThermaCare®, jeśli masz ból pleców, ramion i szyi, który jest związany z napięciem, przeciążeniem lub nadwyrężeniem. 

Kiedy nie należy stosować ThermaCare®?

Nie stosować ThermaCare® na chorą, zranioną lub uszkodzoną skórę oraz na siniaki i obrzęki, które pojawiły się w ciągu ostatnich 48 godzin.

Czy ThermaCare® może być stosowany przez diabetyków?

Diabetycy powinni zawsze najpierw skonsultować się z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy mogą stosować ThermaCare®.

Cukrzyca to skomplikowana choroba, która z jednej strony zmniejsza wrażliwość skóry na ból. W przypadku podrażnienia skóry diabetyk może nie zdawać sobie sprawy, że skóra jest podrażniona i że kompres powinien zostać zdjęty. Z drugiej strony cukrzyca zwiększa wrażliwość skóry na ciepło, tj. poziomy ciepła tolerowane przez normalną skórę mogą wywoływać objawy oparzenia skóry u diabetyka.

Kto nie powinien stosować ThermaCare® bez uprzedniej porady lekarskiej?

Jeśli masz zaburzenia krążenia, cukrzycę, chorobę serca lub reumatoidalne zapalenie stawów, albo jesteś w ciąży, nie powinnaś stosować ThermaCare® bez zasięgnięcia porady lekarskiej.

Czy ThermaCare® można stosować podczas ciąży?

ThermaCare® Kompresy rozgrzewające można stosować również w okresie ciąży po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Czy ThermaCare® można stosować podczas karmienia piersią?

Nie posiadamy żadnych danych dotyczących stosowania kompresów cieplnych ThermaCare® podczas karmienia piersią. W przypadku jakichkolwiek obaw związanych ze stosowaniem ThermaCare podczas karmienia piersią, należy skontaktować się z lekarzem.

Co należy wziąć pod uwagę podczas korzystania z ThermaCare, jeśli masz 55 lat lub więcej?

Ryzyko oparzeń wzrasta wraz z wiekiem, a odczucia fizyczne mogą się zmniejszać lub zmieniać. Zmiany te mogą wystąpić, ponieważ przepływ krwi do zakończeń nerwowych, rdzenia kręgowego lub mózgu jest zmniejszony. Rdzeń kręgowy przekazuje sygnały nerwowe z miejsca urazu, a mózg interpretuje te sygnały. U osób powyżej 55 roku życia ThermaCare® nie należy stosować podczas snu, a także w razie odczuwania zbyt wysokiej temperatury, nosić na cienkiej warstwie odzieży. Podczas użytkowania sprawdzaj swoją skórę. Jeśli zauważysz podrażnienie lub oparzenie, natychmiast usuń produkt.

Czy ThermaCare® Kompresy rozgrzewające są odpowiednie dla dzieci?

Zalecamy, aby ThermaCare® nie stosowały osoby, w tym dzieci, które nie są świadome pogarszania się swojego stanu zdrowia i nie są w stanie samodzielnie zdjąć kompresów, jeśli powodują dyskomfort.

Jak często mogę używać ThermaCare®?

Powinno się nosić ThermaCare® Kompresy rozgrzewające maksymalnie przez 8 godzin w ciągu jednego dnia i nie dłużej niż 7 kolejnych dni. Ze względu na zastosowaną technologię, każdy kompres rozgrzewający ThermaCare® może być użyty tylko raz. ThermaCare® działa poprzez utlenianie: po otwarciu hermetycznego opakowania sproszkowane żelazo reaguje z tlenem z powietrza w obecności innych składników, a tym samym komórki cieplne same się nagrzewają. Po zakończeniu działania produktu (po 8 godzinach) należy produkt usunąć i wyrzucić wraz z odpadami domowymi. Pod żadnym pozorem nie podgrzewaj produktów ThermaCare® w kuchence mikrofalowej ani w piekarniku, ponieważ folia może się zapalić!

Jak korzystać z ThermaCare®?

ThermaCare® Kompresy rozgrzewające należy wyjąć z hermetycznego opakowania tuż przed użyciem. W przypadku użycia kompresu na szyję, należy zdjąć folie ochronną i przykleić do bolesnego obszaru za pomocą przylepnych powierzchni. Natomiast w przypadku kompresu stosowanego na dolną część pleców, po wyjęciu z opakowania należy kompres rozłożyć oraz umieścić wokół ciała bezpośrednio na skórze. Przystosować do odpowiedniego rozmiaru za pomocą zapięcia na rzep. Zobacz naszą stronę zastosowanie i sposób działania, aby uzyskać więcej informacji.

Czy ThermaCare® można nosić również w nocy?

ThermaCare® można nosić również w nocy. Dane medyczne wykazały, że po zastosowaniu ThermaCare®, budzisz się z ulgą w bólu, zmniejszoną sztywnością mięśni oraz znacznie większą elastycznością stawów. Osoby powyżej 55 roku życie nie powinny używać kompresów rozgrzewających ThermaCare® w nocy, gdyż w tym wieku grubość skóry zmniejsza się, a ryzyko oparzeń wzrasta. 

Czy ThermaCare® może być ponownie użyty?

ThermaCare® został opracowany jako terapia ciepłem o długotrwałym działaniu w celu złagodzenia bólu i rozluźnienia napiętych i skurczonych mięśni. Ze względu na zastosowaną technologię, każdy kompres rozgrzewający może być użyty tylko raz. ThermaCare® działa poprzez utlenianie. Po otwarciu hermetycznego opakowania zawarty w nim sproszkowane żelazo reaguje z tlenem zawartym w powietrzu, wytwarzając ciepło. Po zakończeniu utleniania produktu nie można reaktywować i należy go odpowiednio wyrzucić wraz z odpadami domowymi. ThermaCare® nie wolno podgrzewać w kuchence mikrofalowej ani piekarniku, ponieważ folia może się zapalić.

Jak długo mogę nosić ThermaCare® Kompresy rozgrzewające?

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, noś ThermaCare® Kompresy rozgrzewające tak długo, jak jest to zalecane (8 godzin w ciągu doby). Czas noszenia można znaleźć na opakowaniu. Używanie ThermaCare® poza zalecanym czasem noszenia może zwiększyć ryzyko podrażnienia lub oparzenia skóry.

Jak długo ThermaCare® utrzymuje ciepło?

ThermaCare® Kompresy rozgrzewające rozgrzewają się do temperatury 40 stopni, która utrzymuje się przez 8 godzin, a po tym czasie temperatura powoli obniża się do całkowitego wystygnięcia. 

Jak długo należy stosować ThermaCare® Kompresy rozgrzewające?

Należy nosić ThermaCare® Kompresy rozgrzewające maksymalnie przez 8 godzin w ciągu jednego dnia i nie dłużej niż 7 kolejnych dni. Prawidłowy czas noszenia produktu można znaleźć na opakowaniu. Jeśli ból, który leczysz, pozostaje taki sam, bądź nasila się w tym czasie lub po tym czasie, zasięgnij porady lekarza, ponieważ może to być oznaką poważniejszego stanu.

Jak długo ThermaCare® nadaje się do użycia i czy mogę nadal używać przeterminowanych kompresów rozgrzewających ThermaCare®?

ThermaCare® posiada datę ważności na opakowaniu. Data ta wskazuje, jak długo może być używany zgodnie z przeznaczeniem. Produkty ThermaCare® nie powinny być używane po upływie daty ważności.

Jak ciepłe są ThermaCare® Kompresy rozgrzewające?

Każda komórka grzewcza ThermaCare® została zaprojektowana tak, aby wytwarzać jednolite, terapeutyczne głębokie ciepło o temperaturze 40 °C. Ta temperatura jest tylko nieznacznie wyższa od normalnej temperatury ciała wynoszącej 36,6°C.

Czy możesz się poparzyć stosując ThermaCare® Kompresy rozgrzewające?

Bezpieczeństwo użytkowników jest najwyższym priorytetem podczas rozwoju produktów ThermaCare. Niemniej jednak nie można całkowicie wykluczyć oparzeń, zwłaszcza w przypadku nieprawidłowego użytkowania lub ze względu na indywidualne okoliczności fizyczne. ThermaCare® Kompresy rozgrzewające należy stosować wyłącznie zgodnie z zaleceniami i nie należy ich nosić dłużej niż 8 godzin w ciągu jednego dnia i nie dłużej niż 7 kolejnych dni. Podczas aplikacji kilkakrotnie sprawdź swoją skórę. Jeśli zauważysz podrażnienie lub oparzenie, natychmiast zdejmij kompres. Prosimy o zapoznanie się z pełnymi wskazówkami bezpieczeństwa i instrukcją użytkowania na opakowaniu.

Jak działa ThermaCare® Kompresy rozgrzewające?

Ciepło jest generowane przez utlenianie w komórkach cieplnych. ThermaCare® skutecznie łagodzi ból w przypadku niewielkich bólów mięśni i stawów, ponieważ ciepło jest podawane bezpośrednio na bolący obszar. Miejscowe, tj. działające zewnętrznie ciepło z ThermaCare® pomaga złagodzić ból i rozluźnić mięśnie. ThermaCare® rozszerza również naczynia krwionośne, co zwiększa miejscowy przepływ krwi i usprawnia usuwanie produktów przemiany materii z mięśni, które przyczyniają się do bólu mięśni.

Co znajduje się w ThermaCare® Kompresy rozgrzewające?

Komórki cieplne ThermaCare® zawierają sproszkowane żelazo, węgiel aktywny, sól oraz wodę, czyli wyłącznie substancje pochodzenia naturalnego.

Jak ciepło jest generowane przez ThermaCare® Kompresy rozgrzewające?

Komórki cieplne zawierają sproszkowane żelazo, węgiel aktywny, sól i wodę.
W połączeniu z tlenem, sproszkowane żelazo wytwarza ciepło. Ta reakcja chemiczna nazywana jest utlenianiem żelaza, które również występuje w przyrodzie. ThermaCare® został zaprojektowany tak, aby odpowiednia ilość tlenu została dostarczona do komórek w celu zapewnienia stałego, umiarkowanego ciepła przez 8 godzin. Osiągnięcie terapeutycznej temperatury na skórze może zająć około 30 minut. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym przewodniku: zastosowanie i sposób działania.

Czy mogę brać prysznic lub kąpiel z ThermaCare® Kompresy rozgrzewające?

Podczas noszenia produktów ThermaCare® nie należy brać prysznica i kąpieli. Nie należy również myć ani zwilżać folii grzewczej, ponieważ może to spowodować nieskuteczność komórek grzewczych. Jednak normalne pocenie się ciała nie wpływa na funkcję kompresów.

Która strona jest właściwa dla ThermaCare® Kompresy rozgrzewające?

ThermaCare® należy stosować bezpośrednio na skórę, ciemniejszą stroną komórek grzewczych. Ważne, aby przylepne powierzchnie kompresów rozgrzewających na szyję i barki, w przypadku bólu miejscowego oraz większych obszarów były zwrócone w stronę skóry. Kompresy rozgrzewające na ból pleców są złożone, aby można było prawidłowo zapiąć je na rzep z przodu. Przeczytaj wszystkie instrukcje i ostrzeżenia przed użyciem. Nie otwieraj saszetki, dopóki nie będziesz gotowy do jej użycia.

Czy ThermaCare® jest produktem leczniczym czy wyrobem medycznym?

ThermaCare® Kompresy rozgrzewające to wyroby medyczne, a nie leki.

Gdzie można kupić ThermaCare®?

Produkty ThermaCare® można kupić w aptece stacjonarnej lub przez internet .

Kto jest producentem ThermaCare® Kompresy rozgrzewające?

Producentem produktów ThermaCare® jest firma Angelini Pharma Inc., reprezentowana w Polsce przez:

Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.

Adgar Park West
Aleje Jerozolimskie 181B,
02-222 Warszawa
tel. +48 (22) 70 28 200
e-mail: angelini@angelini.pl