Bezpieczeństwo i zastosowanie

Bezpieczeństwo i zastosowanie

Kompresy ThermaCare® jako wyroby medyczne są dobrze tolerowane przez organizm, gdyż nie zawierają żadnych substancji aktywnych.

ThermaCare® jest bezpieczny dla organizmu, gdyż nie zawiera substancji, które często powodują alergie

Zastosowanie

Kompresy samorozgrzewające ThermaCare® zapewniają tymczasową ulgę w drobnych bólach mięśni oraz bólach związanych z nadmiernym wysiłkiem, powysiłkowymi uszkodzeniami mięśni, oraz dolegliwościach bólowych związanych z chorobą zwyrodnieniową stawów.

 

Przed zastosowaniem produktu prosimy zapoznać się z załączonymi instrukcjami.

Instrukcje stosowania

Należy zapoznać się z instrukcjami stosowania umieszczonymi na pudełku lub torebce produktu, ponieważ różnią się one w przypadku poszczególnych wersji okładów rozgrzewających ThermaCare®.

Ostrzeżenie przed połknięciem

Każdy dysk cieplny zawiera żelazo (~2 gramy), które może być szkodliwe, jeśli zostanie połknięte. W przypadku połknięcia należy przepłukać usta wodą i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Jeśli zawartość dysku cieplnego wejdzie w kontakt ze skórą lub oczami, należy ściągnąć kompres oraz przepłukać wodą powierzchnię skóry, która miała kontakt z zawartością dysku.

Ostrzeżenie przed wkładaniem produktu do kuchenki mikrofalowej

Nie wolno podgrzewać produktu w kuchence mikrofalowej, ani też podejmować prób ponownego podgrzania produktu, gdyż może się on zapalić.

Produktu nie należy stosować:

 • jeżeli zawartość komórek rozgrzewających przecieka i/lub kompres jest uszkodzony lub rozerwany;
 • z kremami przeciwbólowymi i/lub innymi maściami, ani z innymi środkami emitującymi ciepło;
 • na skórę chorą, popękaną lub uszkodzoną;
 • na obszarach wylewów podskórnych czy obrzęków;
 • na obszarach ciała z upośledzonym czuciem ciepła;
 • u osób nie będących w stanie w pełni dostosować się do instrukcji albo samodzielnie zdjąć kompresu, w tym u dzieci, niemowląt i u niektórych osób w podeszłym wieku.

 

Przed zastosowaniem produktu należy skonsultować się z lekarzem w przypadku:

 • Cukrzycy;
 • Chorób serca;
 • roblemów krążeniowych
 • Reumatoidalnego zapalenia stawów;
 • Ciąży.

 

Ostrzeżenia:

 • Produkt ten może wywołać oparzenia.
 • Podczas stosowania należy często kontrolować stan skóry. W przypadku stwierdzenia podrażnienia lub oparzenia skóry należy natychmiast zdjąć kompres
 • W przypadku odczuwania zbyt wysokiej temperatury – należy przerwać stosowanie lub nałożyć kompres na warstwę ubrania, a nie bezpośrednio na skórę.
 • Dla oceny indywidualnej tolerancji termicznej, zanim podejmie się decyzję o zastosowaniu podczas snu, należy zastosować kompres w ciągu dnia.
 • Nie przykładać dodatkowego ucisku czy opaski dociskającej kompres.

Produkty samorozgrzewające mogą powodować poparzenia. Ryzyko wystąpienia poparzeń wzrasta wraz z wiekiem. Jeżeli pacjent ma 55 lat bądź więcej, zaleca się stosowanie kompresu na ubranie oraz niestosowanie kompresu podczas snu.

Należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem w przypadku:

 • wystąpienia dolegliwości, pieczenia, obrzęku, wysypki lub innej zmiany skórnej utrzymującej się w okolicy, w której stosowany jest kompres.
 • jeśli po 7 dniach ból nasili się lub się nie zmieni.

 

Produkt należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci i zwierząt domowych.

Ostrzeżenie dotyczące zmian skórnych

PRODUKT MOŻE POWODOWAĆ OPARZENIA I PODRAŻNIENIE SKÓRY.

Ryzyko wystąpienia oparzeń skóry zwiększa się wraz z wiekiem. Zalecamy, by osoby w wieku 55 lat lub starsze zakładały kompres na warstwę ubrania oraz nie stosowały go podczas snu. W przypadku stosowania wszystkich produktów należy często sprawdzać powierzchnię skóry, na wypadek wystąpienia objawów podrażnienia lub oparzeń. W przypadku stwierdzenia takich objawów należy niezwłocznie usunąć kompres. Nie należy umieszczać dysków grzewczych na tylnej powierzchni kolana lub na wewnętrznej powierzchni stawu łokciowego, ponieważ może się to wiązać ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia oparzeń. Nie należy stosować produktu ThermaCare® w tym samym miejscu przez okres dłuższy niż 8 godzin ThermaCare® na ból pleców) lub 12 godzin (ThermaCare® na ból szyi, barków i na dobę.

Starzejąca się skóra

Wraz z wiekiem skóra staje się cieńsza i pojawiają się zmiany w układzie krążenia. Dobre krążenie krwi jest niezbędne do usunięcia ciepła ze skóry i zabezpieczenia jej powierzchni przed oparzeniami. Na ogół po osiągnięciu 50 roku życia niektóre osoby doświadczają oparzenia skóry temperaturą niższą, która nie oparzyłaby ich w ich młodych latach. Jeśli czują Państwo, że wrażliwość na ciepło uległa u Państwa zmianie, należy nosić kompresy ThermaCare® na warstwie ubrania, zamiast nakładać go bezpośrednio na skórę. Nie należy stosować produktu ThermaCare® podczas snu. Należy często sprawdzać powierzchnię skóry pod kątem wystąpienia oparzeń i rozważyć kwestię noszenia okładów krócej (poniżej 8h dla ThermaCare® na plecy lub poniżej 12h dla ThermaCare® na kark, ramiona i nadgarstki) . Noszenie kompresów na warstwie ubrania zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia oparzeń (ale może go nie wyeliminować). Jeśli ta kwestia nadal budzi Państwa obawy, prosimy o konsultację z lekarzem, który najlepiej zna stan Państwa zdrowia i który może wskazać najlepsze metody na leczenie bólu, jaki Państwo odczuwają.

Osoby chore na cukrzycę

Wszystkie osoby cierpiące na cukrzycę powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem produktu ThermaCare® i każdego innego okładu samorozgrzewającego. Niektóre osoby chore na cukrzycę nie są dobrymi kandydatami do stosowania terapii termalnej i należą do grupy zwiększonego ryzyka wystąpienia oparzeń w związku z problemami z układem krążenia i zmniejszoną czynnością nerwów. Terapia termalna jest niewskazana u takich osób, gdyż słabe krążenie prowadzi do podwyższenia temperatury skóry i większego ryzyka wystąpienia oparzeń. W przypadku zmniejszenia czynności nerwów istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że osoba chora na cukrzycę odczuje wystąpienie oparzenia. U niektórych osób cierpiących na cukrzycę występują również problemy związane z gojeniem się ran skóry. Jeśli chorują Państwo na cukrzycę, a Państwa lekarz zaleca stosowanie okładów ThermaCare®, należy je zakładać na ubranie lub ręcznik, zamiast bezpośrednio na skórę. Należy sprawdzać powierzchnię skóry pod kątem wystąpienia oparzeń i rozważyć kwestię noszenia okładów krócej, (poniżej 8h dla ThermaCare® na plecy lub poniżej 12h dla ThermaCare® na kark, ramiona i nadgarstki). Noszenie kompresu na warstwie ubrania zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia oparzeń (ale może go nie wyeliminować). Jeśli ta kwestia nadal budzi Państwa obawy, prosimy o konsultację z lekarzem, który najlepiej zna stan Państwa zdrowia i który może wskazać najlepsze metody leczenia bólu, jaki Państwo odczuwają.

Słabe krążenie lub choroba serca

Organizm odpowiada na wzrost temperatury rozszerzając naczynia krwionośne w skórze (zjawisko to określa się mianem wazodylatacji). Prowadzi to do dostarczania większych ilości krwi w stronę powierzchni skóry i umożliwia krwi odbieranie ciepła z powierzchni skóry.

Zjawisko to przypomina zaczerwienienie skóry po wzięciu gorącego prysznica lub kąpieli. Jeśli Państwa lekarz zaleca stosowanie kompresów ThermaCare® , należy je zakładać na warstwę ubrania lub przez ręcznik, zamiast bezpośrednio na skórę. Należy sprawdzać powierzchnię skóry pod kątem wystąpienia oparzeń i rozważyć kwestię noszenia okładów krócej, niż przez zalecany okres noszenia kompresów. ThermaCare® Noszenie kompresów na warstwie ubrania zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia oparzeń (ale może go nie wyeliminować). Jeśli ta kwestia nadal budzi Państwa obawy, prosimy o konsultację z lekarzem, który najlepiej zna stan Państwa zdrowia i który może wskazać najlepsze metody leczenia bólu, jaki Państwo odczuwają.

 

Ucisk wywierany na okład oraz jednoczesne nakładania kilku okładów

Ucisk wywierany na kompres ThermaCare® może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia oparzeń, zwiększając przekazywanie ciepła do skóry i zmniejszając zdolność układu krążenia do usuwania ciepła z powierzchni skóry. Może do tego dojść w sytuacji, gdy kompres rozgrzewający na plecy noszony jest pod elastyczną przepaską lub pod mocno zaciśniętym pasem. Nie należy więc nosić kompresów ThermaCare® pod przepaskami, pasami lub innymi zbyt obcisłymi elementami ubioru, gdyż ucisk wywierany na okład może zwiększyć ryzyko wystąpienia oparzeń. Jeśli kompresy się połączą lub złożą podczas noszenia i dyski cieplne nałożą się na siebie, ich temperatura może wzrosnąć, a wraz z nią ryzyko wystąpienia oparzeń. Należy upewnić się, że zakładany kompres przeznaczony jest na tę właśnie część ciała. Kompresy ThermaCare® zaprojektowane są do noszenia w dolnej części pleców, na biodrach, szyi barkach i powierzchniach wokół nadgarstków. Nie wolno nakładać na skórę złożonego na pół kompresu. Należy upewnić się, że dyski cieplne płasko przylegają do skóry, można poprawić ich ułożenie po nałożeniu kompresu. Nie wolno nakładać dysków cieplnych na tylną powierzchnię stawu łokciowego, gdyż może to zwiększyć ryzyko wystąpienia oparzeń

x

Podziel sie ze znajomymi

Wpisz swój adres e-mail:*
Adres e-mail znajomego:*
(* Wymagane pola))

Warunki | Mapa strony
© 2011 Pfizer Trading Polska Sp. z o.o.
Ta strona jest dla polskich użytkowników.