Jak stosować ThermaCare® na ból pleców?

Jak stosować ThermaCare® na ból pleców?

Aby rozpocząć terapię termalną (zwaną inaczej terapią stałym ciepłem) z zastosowaniem leczniczego pasa ThermaCare® należy postępować zgodnie z przedstawionymi krokami.

  1. Otwórz folię ochronną bezpośrednio przed użyciem. Czas, jaki pas ThermaCare® potrzebuje, by osiągnąć temperaturę terapeutyczną, może wynosić do 30 minut.
  2. Umieść pas ThermaCare® w bolącym miejscu dolnej części pleców w ten sposób, aby ciemniejsze dyski znajdowały się na skórze, potem zapnij pas wokół talii
  3. Ponieważ ryzyko oparzeń skóry rośnie wraz z wiekiem osoby w wieku 55 lat lub starsze powinny rozważyć założenie pasa ThermaCare® na warstwę ubrania, tak by kompres nie przylegał bezpośrednio do powierzchni skóry.
  4. Pas należy mocno przytwierdzić. Aby osiągnąć maksymalną skuteczność zaleca się noszenie leczniczego pasa ThermaCare® przez 8 godzin.

Pasa na plecy nie należy stosować dłużej niż 8 godzin w ciągu doby.

Przed zastosowaniem prosimy zapoznać się z dołączoną do produktu instrukcją.

Részletesebb használati útmutatás érdekében nézze meg ezt a rövid video-t!Celem bliższego zaznajomienia się ze sposobem zastosowania kompresu ThermaCare® zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu instruktażowego

Wskazówki przydatne przy stosowaniu

Należy upewnić się, że skóra w miejscu, na które chcemy nałożyć samorozgrzewającypas na plecy ThermaCare®, jest czysta, sucha oraz nie znajdują się na niej pozostałości po niedawno aplikowanych kremach nawilżających, balsamach oraz wszelkich innych preparatach do stosowania miejscowego (zwłaszcza produktach medycznych oraz plastrach). 

Kompres ThermaCare® w formie pasa należy umieścić na plecach lub biodrze, a jeśli jest to konieczne, należy poprawić ułożenie kompresu. Jeśli są Państwo zadowoleni z ułożenia pasa ThermaCare® na plecy, należy go zamocować, zapinając go dzięki niewielkim haczykom znajdującym się na przedniej stronie kompresu. 

Nie powoduj dodatkowego ucisku na kompres, np. poprzez opieranie się o twarde powierzchnie, noszenie produktu pod bardzo ciasnym ubraniem, czy pod ciasną opaską wokół bioder. 

Zbyt mocno zaciśnięty pas ThermaCare® może powodować uczucie dyskomfortu. Jeśli jest to konieczne, można skorygować siłę zamocowania kompresu. Jeżeli poczujesz, że produkt jest zbyt gorący zdejmij go albo załóż na warstwie ubrania, zamiast bezpośrednio na skórę. 

PRZED ZASTOSOWANIEM PRODUKTU PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z WSZYSTKIMI INSTRUKCJAMI ORAZ OSTRZEŻENIAMI. DODATKOWE OSTRZEŻENIA UMIESZCZONO NA ULOTCE DOŁĄCZONEJ DO PRODUKTU. ABY OGRANICZYĆ RYZYKO WYSTĄPIENIA POPARZEŃ, POŻARU ORAZ USZKODZEŃ CIAŁA NALEŻY BEZWZGLĘDNIE STOSOWAĆ PRODUKT ZGODNIE Z INSTRUKCJAMI ORAZ OSTRZEŻENIAMI.

Ostrzeżenia

Produkt może powodować oparzenia oraz podrażnienia skóry. 

Sprawdzaj często stan skóry podczas użytkowania. Jeżeli zauważysz podrażnienie lub oparzenie, zdejmij produkt natychmiast. 

Ryzyko wystąpienia podrażnień skóry zwiększa się wraz z wiekiem. Osoby w wieku 55 lat lub starsze powinny rozważyć założenie kompresu na warstwę ubrania oraz niestosowanie kompresu podczas snu. 

Każdy dysk cieplny zawiera żelazo (~2 gram), które może być szkodliwe, jeśli zostanie połknięte. W przypadku połknięcia należy przepłukać usta wodą i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jeśli zawartość dysku cieplnego wejdzie w kontakt ze skórą lub oczami, należy zdjąć kompres oraz przepłukać wodą powierzchnię skóry, która miała kontakt z zawartością dysku. 

Nie wolno podgrzewać produktu w kuchence mikrofalowej, ani też podejmować prób ponownego podgrzania produktu, gdyż może się on zapalić. Produkt należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci i zwierząt domowych. 

Przed poddaniem się badaniu rezonansu magnetycznego należy zdjąć produkt, by uniknąć zwiększonego ryzyka wystąpienia oparzeń. 

Nie stosować:

• jeżeli zawartość komórek rozgrzewających przecieka i/lub kompres jest uszkodzony lub rozerwany;

• z kremami przeciwbólowymi i/lub innymi maściami, ani z innymi środkami emitującymi ciepło;

• na skórę chorą, popękaną lub uszkodzoną;

• na obszarach wylewów podskórnych czy obrzęków;

• na obszarach ciała z upośledzonym czuciem ciepła;

• u osób nie będących w stanie w pełni dostosować się do instrukcji albo samodzielnie zdjąć kompresu, w tym u dzieci, niemowląt i u niektórych osób w podeszłym wieku.

NALEŻY PRZERWAĆ STOSOWANIE I SKONSULTOWAĆ SIĘ Z LEKARZEM W PRZYPADKU:
 
• wystąpienia dolegliwości, pieczenia, obrzęku, wysypki lub innej zmiany skórnej utrzymującej się w okolicy, w której stosowany jest kompres.
• jeśli po 7 dniach ból nasili się lub się nie zmieni
 
Przed zastosowaniem produktu należy się skonsultować się z lekarzem w przypadku występowania: cukrzycy, problemów krążeniowych, choroby serca, choroby zwyrodnieniowej stawów lub ciąży. 
 
Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące stosowania kompresów ThermaCare®, prosimy zapoznać się z sekcją najczęściej zadawanych pytań.
 
x

Podziel sie ze znajomymi

Wpisz swój adres e-mail:*
Adres e-mail znajomego:*
(* Wymagane pola))

Warunki | Mapa strony
© 2011 Pfizer Trading Polska Sp. z o.o.
Ta strona jest dla polskich użytkowników.