Często zadawane pytania - FAQ

Często zadawane pytania - FAQ

1Stosowanie

 • Czy mogę przeciąć kompres tak, by pasował do różnych obszarów mojego ciała? Przypadkowo przeciąłem lub rozdarłem dyski cieplne, czy nadal mogę stosować kompres rozgrzewający?

  Nie, zdecydowanie nie. Przecięcie kompresu może uszkodzić komórki cieplne. Uszkodzone dyski cieplne mogą zwiększać ryzyko oparzeń. Nie zalecamy stosowania kompresu, który został uszkodzony lub w którym przecięto dyski cieplne. 

  Jeśli doszło do uszkodzenia lub rozcięcia kompresu samorozgrzewającego, należy go wyrzucić.

  W przypadku połknięcia zawartości należy przepłukać usta wodą i natychmiast skontaktować się z lekarzem (ośrodkiem toksykologicznym).

  Jeśli zawartość dysku cieplnego weszła w kontakt ze skórą lub z oczami, należy natychmiast przepłukać je wodą. 

 • Ile mogę założyć “kompresów” na raz? Czasami muszę uśmierzyć ból w więcej niż jednym miejscu (na przykład w nadgarstku i barku).  

  Można bezpiecznie założyć więcej niż jeden kompres ThermaCare®, należy jednak pamiętać o tym, by dyski cieplne nie zachodziły na siebie. Nie należy również w tym samym miejscu nosić więcej niż jednego kompresu. Zalecamy zachowanie ostrożności w przypadku założenia elementów ubioru uciskających obszar, w którym umieszczono dyski cieplną cieplne kompresu. W przypadku zakładania na kompres mocno ściśniętego pasa lub bandaża elastycznego zalecamy okresową kontrolę powierzchni skóry.

 • Czy mogę założyć kompres na bolące miejsce, zanim osiągnie on maksymalną temperaturę?  

  Tak. Nie ma przeciwwskazań, by kompres ThermaCare®założyć natychmiast. Będziemy co najwyżej w nieco inny sposób odczuwać temperaturę kompresu, ponieważ będzie się on stopniowo rozgrzewał na skórze (co zajmie do 30 minut), a nie zostanie na nią nałożony już po osiągnięciu właściwej temperatury. Niezależnie od wybranej metody nakładania, kompres powinien osiągnąć taką samą temperaturę.  

 • Czy mogę nałożyć kompres ThermaCare® na inne części ciała (np. kostkę, głowę, itd.)

  Każdy kompres samorozgrzewający ThermaCare® zaprojektowano tak, by idealnie pasował do określonych części ciała. Kompresy ThermaCare® nie były testowane do stosowania na innych częściach ciała. Przykro nam, ale żaden z obecnie przez nas stosowanych rodzajów kompresów nie może być stosowany w miejscach innych, niż wskazane w instrukcji. 

 • Czy mogę powtórnie zastosować kompres e ThermaCare®, jeśli nie nosiłem go przez pełny okres 8h (na plecy) lub 12h (na szyję, ramiona, nadgarstki) godzin?

  Kompres samorozgrzewające ThermaCare® zostały zaprojektowane by dostarczać ciepło, które uśmierza ból i rozluźnia mięśnie. Jednak technologia wykonania kompresów sprawia, że każdy kompres może być wykorzystany tylko jeden raz. 

  Działanie kompresów rozgrzewających ThermaCare® opiera się na wykorzystaniu cząsteczek żelaza, które po kontakcie z powietrzem inicjują reakcję chemiczną. Reakcja ta wytwarza ciepło, ale po wyczerpaniu zapasu cząsteczek żelaza nie można ponownie zainicjować reakcji chemicznej. W związku z tym, wyczerpanie się zapasu cząsteczek żelaza oznacza, że kompres utracił możliwość rozgrzewania się. 

  Istnieje możliwość zdjęcia produktu już po jego aktywacji, jeśli przeszkadza on w wykonywaniu pewnych czynności (np. korzystaniu z prysznica), a następnie ponownego jego założenia. Proszę pamiętać o tym, że im częściej zdejmowany jest produkt, tym mniej skuteczne stają się miejsca z klejem dla okład kompresu na szyję, barki, nadgarstki.

  Nie należy podgrzewać kompresów ThermaCare® w kuchence mikrofalowej, gdyż mogą się one zapalić. 

 • Jak wyrzucać zużyte kompresy samorozgrzewające ThermaCare®?

  Zużyte kompresy ThermaCare® można wyrzucać z normalnie wyrzucanymi odpadami. W celu zachowania bezpieczeństwa przed wyrzuceniem produktu należy odczekać do momentu jego ochłodzenia się (niezależnie od okresu wskazanego w instrukcji). Komprese ThermaCare® należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci i zwierząt.

 • Czy mogę ponownie podgrzać/uzupełnić zawartość kompresu ThermaCare®, kiedy przestanie on działać?

  Nie. Każda próba ponownego pogrzania produktu w kuchence mikrofalowej może doprowadzić do jego zapalenia się.

2Ciąża lub karmienie piersią

 • Czy mogę stosować kompres ThermaCare®, jeśli jestem w ciąży?

  Powinna Pani skonsultować się z lekarzem, jeśli jest Pani w ciąży, odczuwa dolegliwości bólowe i zamierza skorzystać z jakichkolwiek produktów uśmierzających ból, w tym również z kompresów rozgrzewających ThermaCare®. Lekarz doradzi Pani w kwestii stanu Pani zdrowia i zdecyduje, czy może Pani stosować kompres samorozgrzewający ThermaCare®.

 • Czy mogę stosować kompresy samorozgrzewające ThermaCare®, jeśli karmię piersią?

  Nie przypuszczamy, by wystąpiły u Pani jakiekolwiek problemy związane ze stosowaniem kompresów rozgrzewających. Ponieważ jednak skóra niemowlęcia jest delikatna, sugerujemy, by nie kładła Pani dziecka bezpośrednio na kompresie. Jeśli chce Pani stosować produkty samorozgrzewające w okresie karmienia piersią, prosimy o skonsultowanie się z lekarzem. 

3Zasada działania

 • Dlaczego kompres pozostaje ciepły po upływie 8 godzin? 

  Kompresy samorozgrzewające ThermaCare® zaprojektowano tak, by dostarczały ten sam poziom ciepła przez okres 8 godzin, jednak czasami kompresy dostarczają ciepło przez dłuższy czas. Po 8 lub 12 godzinach produkt nadal może być ciepły, ale powoli będzie się ochładzał. Nie zalecamy stosowania produktu dłużej, niż 8 lub 12 godzin na dobę.

 • A pocenie się? Czy pot wpływa na temperaturę?

  Ilość potu wydzielanego przez przeciętną osobę pozostaje bez wpływu na efektywność działania kompresu.

 • Czy mogę powtórnie zastosować kompres rozgrzewający ThermaCare®, jeśli nie nosiłam/-em go przez pełny okres ośmiu godzin?

  Kompresy samorozgrzewające ThermaCare® zostały zaprojektowane, by dostarczać ciepło, które uśmierza ból i rozluźnia mięśnie, jednak technologia wykonania kompresów sprawia, że każdy może być wykorzystany tylko jeden raz. 

  Działanie kompresów rozgrzewających ThermaCare® opiera się na wykorzystaniu cząsteczek żelaza, które w kontakcie z tlenem inicjują reakcję chemiczną. Reakcja ta wytwarza ciepło, ale po wyczerpaniu zapasu cząsteczek żelaza nie można ponownie zainicjować reakcji chemicznej. W związku z tym wyczerpanie się zapasu cząsteczek żelaza oznacza, że dkompres utracił możliwość rozgrzewania się. 

  Nie należy podgrzewać kompresów ThermaCare® w kuchence mikrofalowej, gdyż mogą się one zapalić.

 • Jaka jest temperatura kompresów ThermaCare® po rozgrzaniu? Jak bardzo się one rozgrzewają?

  Każda komórka została zaprojektowana tak, by osiągnąć i utrzymać temperaturę 40OC przez okres 8 godzin. Taka temperatura tylko nieznacznie przekracza normalną temperaturę ciała (36,6OC). 

 • Skąd mam wiedzieć, czy kompres rozgrzewający ThermaCare® osiągnął już wymaganą temperaturę? Ile czasu zajmuje rozgrzanie się kompresu? 

  Kompres ThermaCare® osiąga właściwą temperaturę w chwili, gdy jest on gorący w dotyku. Temperaturę kompresu sprawdzamy wewnętrzną stroną nadgarstka. Testy wykazały, że kompresy ThermaCare® rozgrzewają się do temperatury 40OC po 30 minutach i utrzymują tę temperaturę przez 8 godzin. 

 • Kompres jest chyba niesprawny. Nie chce się rozgrzać.

  Prosimy o cierpliwość.

  Po otwarciu hermetycznego opakowania, kompresy ThermaCare® rozgrzewają się po około 30 minutach. 

 • Opakowanie kompresu jest już otwarte

  Dzięki stosowanym przez nas rygorystycznym procedurom kontrolnym rzadko zdarza się, by kompresy ThermaCare® opuszczały fabrykę w takim stanie. Jeśli jednak sytuacja taka będzie miała miejsce, prosimy zgłosić reklamację produktu, kontaktując się z naszą obsługą.

 • Jak długo rozgrzewa się kompres ThermaCare®?

  Kompresy ThermaCare® rozgrzewają się stopniowo w ciągu 30 minut od chwili otwarcia hermetycznej torebki. 

4Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa

 • Kompres jest za gorący! Jest cieplejszy niż zwykle! Co należy zrobić? 

  Kompresy ThermaCare® zaprojektowano tak, aby dostarczały stałe ciepło przez okres co najmniej 8 godzin. Nie oznacza to jednak, że taka temperatura odpowiada wszystkim pacjentom. Z góry wyrażamy ubolewanie, jeśli temperatura kompresu okaże się dla Państwa zbyt wysoka. Aby sprawdzić tolerancje na ciepło, prosimy przed założeniem kompresu na noc założyć go w ciągu dnia.

  Jeśli odczuwana temperatura kompresu okaże się dla Państwa zbyt wysoka, zalecamy założenie kompresu na warstwę ubrania. 

  Nie należy dodatkowo uciskać kompresu lub zakładać na kompres ciasnego bandażu lub paska.

  Kompresy samorozgrzewające mogą powodować oparzenia. Ryzyko powstania oparzeń zwiększa się wraz z wiekiem. 

  Jeśli mają Państwo 55 lat lub więcej zalecamy zakładanie kompresów ThermaCare® na warstwę ubrania oraz niestosowanie kompresu podczas snu. 

  Jeśli temperatura kompresu jest dla Państwa nadal zbyt wysoka, prosimy rozważyć przerwanie stosowania produktu. 

  Prosimy zapoznać się z instrukcją użytkownika oraz wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa znajdującymi się na opakowaniu. 

 • Co należy zrobić, jeśli zawartość dysków cieplnych wejdzie w kontakt z oczami lub powierzchnią skóry? 

  Należy zdjąć kompres i natychmiast przepłukać obficie wodą powierzchnie, które miały kontakt z zawartością kompresu. Jeżeli dolegliwości nie ustaną, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.  

 • Skąd mam wiedzieć, czy moja skóra jest wrażliwa na ciepło?

  Istnieje wiele czynników określających wrażliwość skóry na ciepło. Każdy z nas inaczej reaguje na ciepło, a najlepszą metodą zmierzenia wrażliwości na ciepło jest okresowe sprawdzanie powierzchni skóry, na którą nałożony został kompres, w celu wykrycia objawów podrażnienia skóry lub oparzeń – zwłaszcza w przypadku, gdy produkt stosowany jest po raz pierwszy.

  Wraz z wiekiem skóra staje się cieńsza i pojawiają się zmiany w układzie krążenia. Może wystąpić oparzenie skóry w temperaturze niższej niż ta, w której wystąpiłoby ono w młodszym wieku.  Jeśli czują Państwo, że wrażliwość na ciepło uległa u Państwa zmianie, należy często sprawdzać  powierzchnię skóry kiedy wystawiamy ją na działanie ciepła. 

5Specjalne środki ostrożności

 • Dlaczego jako osoba chora na cukrzycę powinienem skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem kompresów ThermaCare®?

  Cukrzyca jest złożoną chorobą, która czasami osłabia krążenie krwi i zmniejsza wrażliwość skóry na ciepło. Jako że niektóre osoby chore na cukrzycę mogą być bardziej podatne na podrażnienia i uszkodzenia skóry, a nawet oparzenia, powinny one skonsultować się z lekarzem, który zdecyduje, czy mogą stosować kompresy ThermaCare®

 • Czy małe dzieci mogą nosić kompresy ThermaCare®?

  Nie zalecamy stosowania kompresów rozgrzewających ThermaCare® u pacjentów, w tym również dzieci, którzy mogą mieć problemy z samodzielnym zdjęciem takiego kompresu w przypadku odczuwania dyskomfortu. 

 • Czy można stosować kompresy samorozgrzewające ThermaCare® w przypadku jednoczesnego przyjmowania leków na nadciśnienie, leków na serce, leków rozrzedzających krew lub antybiotyków? 

  Nie dysponujemy żadnymi danymi dotyczącymi wpływu stosowania kompresów ThermaCare® na przyjmowanie takich leków. Chociaż naszym zdaniem nie powinno dojść do wystąpienia żadnych problemów, osoby mające obawy co do stosowania kompresów rozgrzewających powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, którzy doradzą im, czy powinny stosować kompresy samorozgrzewające ThermaCare®.  Zgodnie z instrukcjami dotyczącymi stosowania, osoby mające problemy z układem krążenia powinny  skonsultować się z lekarzem.

 • Czy mogę stosować kompresy ThermaCare® podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych?

  Tak

 • Blizny

  Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów rozgrzewających, nie zaleca się stosowania kompresów ThermaCare® przez osoby mające problemy z układem krążenia lub wrażliwą skórę. 

  Osoby cierpiące na takie dolegliwości i pragnące stosować kompresy ThermaCare® powinny skonsultować się z lekarzem. Istnieje także zwiększone ryzyko wystąpienia oparzeń, jeśli kompres zostanie nałożony na uszkodzoną lub pękniętą skórę (np. na bliznę) lub powierzchnię ciała, w której nie odczuwa się ciepła. 

  Kompresy samorozgrzewające nie powinny być stosowane razem z balsamami leczniczymi, kremami i maściami oraz u osób, które nie mogą samodzielnie zdjąć kompresów (w tym u małych dzieci). 

 • Czy kompresy ThermaCare® zawierają lateks? 

  Nie, kompresy ThermaCare® nie zawierają lateksu. 

6Przechowywanie

 • W jaki sposób i gdzie należy przechowywać kompresy ThermaCare®? Jak długo można przechowywać kompresy przed użyciem? Czy kompresy ThermaCare® powinny być przechowywane w temperaturze pokojowej? 

  Zalecamy przechowywanie kompresów ThermaCare® w oryginalnym opakowaniu, chroniącym foliową torebkę przed przebiciem lub uszkodzeniem. Proces rozgrzewania się kompresu rozpoczyna się z chwilą, gdy powietrze dostanie się do wnętrza torebki. Data ważności produktów ThermaCare® umieszczona jest na opakowaniu. Wskazuje ona okres, w którym kompresy powinny działać zgodnie z przeznaczeniem. Nie zalecamy stosowania kompresów po upływie daty ważności, gdyż mogą nie funkcjonować prawidłowo.

  Jeśli mają Państwo jeszcze jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt!

x

Podziel sie ze znajomymi

Wpisz swój adres e-mail:*
Adres e-mail znajomego:*
(* Wymagane pola))

Warunki | Mapa strony
© 2011 Pfizer Trading Polska Sp. z o.o.
Ta strona jest dla polskich użytkowników.