Jak stosować ThermaCare® na ból szyi, barku i nadgarstków

Jak stosować ThermaCare® na ból szyi, barku i nadgarstków 

Aby rozpocząć terapię termalną z zastosowaniem ThermaCare® na ból szyi, barku i nadgarstków należy postępować zgodnie z przedstawionymi poniżej krokami. 

1. Otworzyć torebkę bezpośrednio przed zastosowaniem. Rozgrzanie się kompresu ThermaCare® do temperatury leczniczej może potrwać do 30 minut.

2. Zerwać papier ze strony kompresu, na której znajduje się klej.

3. Nałożyć kompres na bolące miejsce, pokrytą klejem stroną skierowaną na skórę.  

4. Kompres należy mocno przytwierdzić.  Aby osiągnąć maksymalną skuteczność zaleca się noszenie kompresu ThermaCare® przez okres 12 godzin. 

Kompresu nie należy stosować dłużej niż 12 godzin w ciągu doby.

Należy zachować ostrożność nakładając kompres na nadgarstek – dyski cieplne nie mogą zachodzić na siebie. 

Przed zastosowaniem prosimy zapoznać się z dołączoną do produktu ulotką.

W celu bliższego zaznajomienia się ze sposobem zastosowania kompresu ThermaCare® zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu instruktażowego!

Wskazówki przydatne przy stosowaniu

Należy upewnić się, że skóra w miejscu, na które chcemy nałożyć kompres ThermaCare®, jest czysta, sucha oraz nie znajdują się na niej pozostałości po makijażu, niedawno nałożonych kremach nawilżających, balsamach oraz wszelkich innych preparatach do stosowania miejscowego (zwłaszcza produktach medycznych oraz plastrach).

Kompres ThermaCare® należy umieścić we właściwym dla nas miejscu (na szyi, barkach lub nadgarstkach), dociskając lekko zakładki kompresu do skóry. Jeśli jest to konieczne, należy poprawić ułożenie kompresu. Jeśli są Państwo zadowoleni z ułożenia kompresu należy „zamocować” go, przyciskając zakładki do powierzchni skóry. 

Należy zachować ostrożność nakładając pokryte klejem zakładki; pozostałości balsamu kosmetycznego, strzępki ubrania, makijaż, itd. gdyż mogą uniemożliwić one przyklejenie zakładek. Jeśli napotkają Państwo na problemy związane z przyklejeniem zakładek do pewnych obszarów skóry, prosimy spróbować oczyścić skórę z substancji oleistych tuż przed nałożeniem kompresu samorozgrzewającego. Po oczyszczeniu, przed nałożeniem pokrytych klejem zakładek należy wysuszyć dokładnie skórę. 

Jeśli planują Państwo nosić kompres samorozgrzewający więcej niż jednokrotnie (tzn. nosić kompres, zdjąć go, odłożyć go, a następnie ponownie założyć później), należy zachować papierową osłonkę z pokrytej klejem strony okładu, by można ją było ponownie nałożyć na pokrytą klejem stronę po odłożeniu kompresu. Pomoże to utrzymać w czystości zakładki do chwili ponownego nałożenia okładu. 

Pokrytą klejem stronę okładu samorozgrzewającego można przytwierdzić do powierzchni skóry, a następnie zabieg ten powtórzyć, co pozwala na dostosowanie położenia okładu, zapewniając tym samym jego lepsze przyleganie do skóry. Należy jednak zachować ostrożność i nie przeprowadzać korekty położenia kompresu zbyt często. Klej traci na skuteczności po wielokrotnym przyklejeniu i odklejeniu. 

Woda znajdująca się na powierzchni skóry (w tym także pot) może przejściowo uniemożliwić przyklejenie okładu do skóry. Jeśli podczas noszenia kompresu samorozgrzewającego poczują Państwo, że skóra w miejscu nałożenia robi się wilgotna i pokrywający kompres klej przestaje spełniać swoje zadanie, należy zdjąć kompres, dokładnie osuszyć miejsce, w którym pragniemy przytwierdzić kompres rozgrzewający i przykleić go ponownie. 

Nie powoduj dodatkowego ucisku na kompres, np. poprzez opieranie się o twarde powierzchnie, noszenie produktu pod bardzo ciasnym ubraniem, czy pod ciasną opaską wokół bioder.

Jeżeli poczujesz, że produkt jest zbyt gorący zdejmij go albo załóż na warstwie ubrania, zamiast bezpośrednio na skórę.

Przed zastosowaniem produktu prosimy o zapoznanie się z wszystkimi instrukcjami oraz ostrzeżeniami. Dodatkowe ostrzeżenia umieszczono na ulotce dołączonej do produktu. Aby ograniczyć ryzyko wystąpienia poparzeń, pożaru oraz uszkodzeń ciała, należy bezwzględnie stosować produkt zgodnie z instrukcjami oraz ostrzeżeniami. 

Ostrzeżenia

Produkt może powodować oparzenia oraz podrażnienia skóry. 

Sprawdzaj często stan skóry podczas użytkowania. Jeżeli zauważysz podrażnienie lub oparzenie, zdejmij produkt natychmiast. 

Ryzyko wystąpienia podrażnień skóry zwiększa się wraz z wiekiem. Jeżeli pacjent ma 55 lat bądź więcej, zaleca się stosowanie kompresu na ubranie oraz niestosowanie kompresu podczas snu.

Każdy dysk cieplny zawiera żelazo (~2 gramy), które może być szkodliwe, jeśli zostanie połknięte. W przypadku połknięcia należy przepłukać usta wodą i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jeśli zawartość dysku cieplnego wejdzie w kontakt ze skórą lub oczami należy ściągnąć kompres oraz przepłukać wodą powierzchnię skóry, która miała kontakt z zawartością dysku.        

Nie wolno podgrzewać produktu w kuchence mikrofalowej, ani też podejmować prób ponownego podgrzania produktu, gdyż może się on zapalić. Produkt należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci i zwierząt domowych. 

Przed poddaniem się badaniu rezonansu magnetycznego należy zdjąć produkt, by uniknąć zwiększonego ryzyka wystąpienia oparzeń.  

Produktu nie należy stosować:

• jeżeli zawartość komórek rozgrzewających przecieka i/lub kompres jest uszkodzony lub rozerwany;

• z kremami przeciwbólowymi i/lub innymi maściami, ani z innymi środkami emitującymi ciepło;

• na skórę chorą, popękaną lub uszkodzoną;

• na obszarach wylewów podskórnych czy obrzęków;

• na obszarach ciała z upośledzonym czuciem ciepła;

• u osób nie będących w stanie w pełni dostosować się do instrukcji albo samodzielnie zdjąć kompresu, w tym u dzieci, niemowląt i u niektórych osób w podeszłym wieku.

Produktu nie należy stosować, jeśli pojawi się wyciek zawartości komórki cieplnej oraz/lub okład jest uszkodzony lub rozdarty. 

Należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem w przypadku:

• wystąpienia dolegliwości, pieczenia, obrzęku, wysypki lub innej zmiany skórnej utrzymującej się w okolicy, w której stosowany jest kompres.

• jeśli po 7 dniach ból nasili się lub się nie zmieni.

Przed zastosowaniem produktu należy się skonsultować się z lekarzem w przypadku występowania: cukrzycy, problemów krążeniowych, choroby serca, choroby zwyrodnieniowej stawów lub ciąży. 

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące stosowania okładów ThermaCare®, prosimy zapoznać się z sekcją najczęściej zadawanych pytań. 

x

Podziel sie ze znajomymi

Wpisz swój adres e-mail:*
Adres e-mail znajomego:*
(* Wymagane pola))

Warunki | Mapa strony
© 2011 Pfizer Trading Polska Sp. z o.o.
Ta strona jest dla polskich użytkowników.